WAŻNA INFORMACJA: PILNE! KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Zmiana godzin pracy Rzecznika konsumentów Rzecznik Konsumentów***Koronawirus - ważne telefony

Nabór do szkół: za mundurem…

Znamy wyniki pierwszego etapu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat opolski.  Największym zainteresowaniem absolwentów szkół podstaw cieszy się na ten moment klasa wojskowa w Zespole Szkół w Tułowicach, tuż za nią plasuje się klasa policyjna w Zespole Szkół w Prószkowie, a dalej  klasa technik leśnik w ZS Tułowice. Wyraźnie widać, że w preferencjach ósmoklasistów, którzy będą się uczyć w naszych szkołach, wyraźnie przeważają kierunki mundurowe.

Oprócz wyżej wymienionych kierunków oferowanych przez nasze szkoły, pod względem zainteresowania uczniów, na kolejnych miejscach plasują się w tej chwili:  w Zespole Szkół w Ozimku - klasa turystyczno - językowa oraz klasa wielozawodowa w tamtejszej szkole branżowej, w ZS w Niemodlin - klasa ratownictwo medyczne z elementami i również klasa wielozawodowa w tamtejszej „branżówce”, w ZS Prószków: klasa sportowa i klasa bezpieczeństwa narodowego.