×
×

Cyfrowy zastrzyk dla ZS Tułowice

Urząd Marszałkowski rozszerzył swój projekt wsparcia zdalnego nauczania tak, by mogły z niego skorzystać również szkoły zawodowe. Jedną z nich jest nasz Zespół Szkół w Tułowicach.

Przypominamy, że podobne wsparcie otrzyma ćwierć tysiąca nauczycieli powiatu opolskiego, w tym z czterech szkół prowadzonych przez nasz powiat, o czym niedawno pisaliśmy. 

Właśnie zmiany w projekcie „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy” były głównym tematem spotkania z dyrektorami szkół zawodowych z województwa opolskiego w urzędzie marszałkowskim. Uczestniczył w nim dyrektor ZS Tułowicach Adam Sinicki. Te zmiany to przede wszystkim wyposażenie nauczycieli tych szkół w sprzęt do nauki zdalnej. Trafi do nich łącznie  2220 nowych laptopów i 150 komputerów stacjonarnych.

- Cieszę się ogromnie, że kolejne takie wsparcie trafia do powiatu opolskiego. To nie tylko cyfrowy zastrzyk na wypadek powrotu do nauki zdalnej. Takie wsparcie pozwoli wielu placówkom unowocześniać i uatrakcyjniać nauczanie w większym niż dotąd zakresie - mówi starosta Henryk Lakwa.   

Więcej na: https://www.opolskie.pl/2020/07/opolskie-szkolnictwo-zawodowe-dla-rynku-pracy-doposaza-nauczycieli/

sinicki1.jpeg