WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

Inwestycja w Starych Siołkowicach - tak było

siolko9.jpeg siolko10.jpeg Za nami pierwszy odbiór techniczny jednej z tegorocznych inwestycji drogowych. Chodzi o rozbudowę drogi powiatowej w miejscowości Stare Siołkowice w gminie Popielów. Zobaczcie zdjęcia sprzed kilku tygodni z finiszu tej inwestycji. 

Całkowity koszt modernizacji odcinka to 1,1 mln zł. Na pokrycie znacznej części kosztów udało się zdobyć dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Rozbudowa przebiegała zgodnie z harmonogramem robót i pomimo dwukrotnych dwutygodniowych przestojów związanych z pandemią  COVID-19 nie tylko nie było zagrożenia terminu realizacji tej inwestycji, ale udało się ją wykonać przed planowanym terminem. a ten był wyznaczony na 17 sierpnia br. 

- Przypomnijmy, że rozbudowa w Starych Siołkowicach to trzeci etap powiatowej inwestycji drogowej w tym miejscowości, obejmowała swoim zakresem przede wszystkim budowę chodnika, na wcześniejszym etapie również  budowę kładki, która jest całkowicie nowym elementem, oraz poszerzenie jezdni do 6 m.  To tylko najważniejsze elementy. Szczegółowy zakres prac jest oczywiście dużo szerszy - podkreśla starosta Henryk Lakwa. 

Poniżej: zdjęcia inwestycji oraz ze spotkania z wykonawcami z udziałem starosty Henryka Lakwy, wicestarosty Leonardy Płoszaj, członka Zarządu Powiatu Krzysztofa Wysdaka i Jacka Dziatkiewicza, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych. 

siolko2.jpeg siolko1.jpeg siolko3.jpeg siolko4.jpeg siolko5.jpeg siolko11.jpeg