WAŻNA INFORMACJA: Nieobecność Rzecznika Konsumentów w dniu 29.09.2022 r.***Uwaga! Chwilowy brak dzienników budowy za 10,00 zł i 25,00 zł. Za utrudnienia przepraszamy***Zmiana w Prawie budowlanym***UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169***Koronawirus - ważne telefony***

7 czerwca - ważna data dla Opolszczyzny

7 czerwca 1998 roku. To dzień kiedy mieszkańcy województwa przeciwni jego likwidacji stworzyli „łańcuch nadziei”. Jak się okazało - spełnionej.Od 2008 roku w tym dniu obchodzimy Święto Województwa Opolskiego. Niestety w tym roku pandemia pokrzyżowała plany obchodów.

Życzmy sobie nawzajem z tej okazji, by nasze województwo mimo, że terytorialnie niewielkie, nadal pozostawało liderem skuteczności w pozyskiwaniu funduszy europejskich, przykładem skutecznej współpracy i wzorem społeczeństwa obywatelskiego, którego idea realizuje się codziennie poprzez działania mieszkańców, samorządów, firm, przedsiębiorstw, instytucji i służb, organizacji pozarządowych, w naszych lokalnych społecznościach.

opolskie.jpeg