WAŻNA INFORMACJA: ***Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169***Koronawirus - ważne telefony***

7 czerwca - ważna data dla Opolszczyzny

7 czerwca 1998 roku. To dzień kiedy mieszkańcy województwa przeciwni jego likwidacji stworzyli „łańcuch nadziei”. Jak się okazało - spełnionej.Od 2008 roku w tym dniu obchodzimy Święto Województwa Opolskiego. Niestety w tym roku pandemia pokrzyżowała plany obchodów.

Życzmy sobie nawzajem z tej okazji, by nasze województwo mimo, że terytorialnie niewielkie, nadal pozostawało liderem skuteczności w pozyskiwaniu funduszy europejskich, przykładem skutecznej współpracy i wzorem społeczeństwa obywatelskiego, którego idea realizuje się codziennie poprzez działania mieszkańców, samorządów, firm, przedsiębiorstw, instytucji i służb, organizacji pozarządowych, w naszych lokalnych społecznościach.

opolskie.jpeg