WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

Trwa adaptacja pomieszczeń na Warsztaty Terapii Zajęciowej

Na parterze prowadzonego przez powiat opolski Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim wkrótce powstaną Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych.

- Ponieważ ustawodawca wprowadził nowy wymóg, który nie pozwala na zamieszkiwanie w jednym domu dziecka więcej niż czternaściorga wychowanków, po zastosowaniu się do tego wymogu zwolniły się pomieszczenia, które adaptujemy na Warsztaty Terapii Zajęciowej - mówi starosta Henryk Lakwa.

Obecnie na terenie powiatu opolskiego działa jedna tego typu placówka w Starych Siołkowicach. Prowadzi ją opolska „Caritas”. Dla niepełnosprawnych uczestników zajęć i potencjalnych zainteresowanych  z miejscowości położonych 50 - 60 km od Siołkowic, codzienne pokonywanie takiej odległości to spora niedogodność. Oprócz tego konieczność utworzenia takiej placówki jest podyktowana faktem, że chętnych jest więcej niż miejsc. 

- Tak więc będzie to poszerzenie oferty dla osób niepełnosprawnych, z czego się bardzo cieszę - podkreśla starosta. 

tarnow2.jpeg