WAŻNA INFORMACJA: PILNE! W dniach 29.09 (wtorek) i 01.10.2020 (czwartek) Rzecznik konsumentów nie przyjmuje. Za niedogodności przepraszamy***Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***DPS w Prószkowie: dwa miesiące poświęcenia! Dziękujemy!***Koronawirus - ważne telefony

DPS w Prószkowie: dwa miesiące poświęcenia! Dziękujemy!

Wczoraj wieczorem Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie zakończyli ostatni dwutygodniowy dyżur. Od początku kwietnia pracowali w takim systemie dla dobra i bezpieczeństwa swoich podopiecznych.

Zamieszkanie w pracy na 14 dni, rozłąka z Rodzinami, a dla jednej ze zmian - święta wielkanocne z dala od bliskich - to wymagało poświęcenia.
Jestem ogromnie wdzięczny za to, że Pracownicy naszego, prowadzonego przez powiat opolski, DPS w Prószkowie na takie poświęcenie się zdobyli.

Zrobili to, gdy na terenie powiatu liczba zakażeń gwałtownie rosła, a sytuacja w podobnych placówkach w Polsce stawała się dramatyczna.
Nasz DPS był jedną z kilku placówek na Opolszczyźnie, które wprowadziły system dwutygodniowych dyżurów i chwała im za to.

Tym bardziej, że po drodze nie brakowało napięć związanych z oczekiwaniem na wyniki testów. Cieszę się, że jako samorząd mieliśmy udział w rozwiązaniu problemu, finansując testy dla naszej placówki (i dla prowadzonego przez siostry zakonne DPS w Dobrzeniu Wielkim)

Chcę podkreślić, że do lekarzy, ratowników i wszystkich działających na pierwszej linii walki z pandemią kierowane były i są słowa solidarności i symboliczne brawa za ich poświęcenie, ale należą się one również naszym cichym bohaterom - Pracownikom DPS-w Prószkowie.

Piszę o nich, bo to - jak wspomniałem - placówka prowadzona przez powiat. Natomiast brawa należą się wszystkim, którzy mieli możliwość i wolę pracować w podobnym systemie.

Z całego serca - w imieniu Zarządu Powiatu Opolskiego, jak również rodzin Mieszkańców DPS w Prószkowie - dziękuję i przekazuję wyrazy najwyższego szacunku.

To pokazuje jakim Człowiekiem można być w trudnych chwilach.
Brawa dla Was!

Starosta Henryk Lakwa wraz z Zarządem Powiatu Opolskiego.