WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

Mimo luzowania obostrzeń, zachowajmy ostrożność!

maski.jpeg

Przypominamy, że decyzją rządu, od 30 maja na otwartej przestrzeni - przy zachowaniu dystansu 2 m - nie trzeba będzie obowiązkowo zakrywać twarzy i ust. Osądowi mieszkańców pozostawiamy - czy to dobra decyzja w obecnej sytuacji epidemicznej w kraju czy w regionie.

W zamkniętych pomieszczeniach, w sklepach, w kościele i w tłumie obowiązek noszenia maseczek nadal pozostaje!

Od najbliższej soboty również przywrócone zostają zgromadzenia do 150 osób, w tym koncerty plenerowe (w maseczkach). W sklepach, restauracjach i kościołach nie będzie już limitów osób na metr kwadratowy (ale nadal w maseczkach).

Od 6 czerwca wracają kina, teatry, opery, balet oraz cyrki, ale decyzja o ich otwarciu należy do właścicieli. Pojemność widowni będzie ograniczona do 50 procent miejsc oraz obowiązkowe będzie noszenie maseczek. Otwarte ponownie będą siłownie, kluby fitness, baseny. Obowiązywać w nich będzie zasada zachowania dystansu społecznego.

Od 6 czerwca będzie można organizować wesela do 150 gości. Weselnicy nie muszą nosić maseczek. Nadal zamknięte pozostają dyskoteki i kluby, gdyż mogą one stanowić ogniska zakażeń.

- Mimo wprowadzenia kolejnych poluzowań apelujemy o ostrożność. Zachowujmy się tak by zminimalizować ryzyko zakażenia się. Tym bardziej, że liczba zakażonych nie spada - podkreśla starosta Henryk Lakwa.