×
×

27 maja - Dzień Samorządowca

powiat30lat.jpeg

Dziś obchodzimy 30-lecie narodzin samorządu terytorialnego w Polsce. Dokładnie trzy dekady temu i ja związałem się z samorządem terytorialnym, jako radny Gminy Prószków, a 21 lat temu, kiedy tworzyły się powiaty, po raz pierwszy objąłem stanowisko starosty i mam zaszczyt pełnić tę funkcję do dziś. 

Z okazji Dnia Samorządowca i wspomnianego wcześniej 30-lecia samorządu terytorialnego wszystkim osobom, które współtworzyły i współtworzą samorządy, które działały i działają na rzecz rozwoju naszych lokalnych wspólnot, Koleżankom i Kolegom Samorządowcom, Marszałkom, Burmistrzom, Wójtom, Radnym wszystkich szczebli, Sołtysom - składam dziś najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, radości i satysfakcji w życiu prywatnym i zawodowym. Niech towarzyszy Wam wynagradzająca wysiłek świadomość, że Wasza praca, decyzje, pomysły  wpływają na poprawę jakości życia Mieszkańców, począwszy od świadczonych przez urzędy usług po ważne i oczekiwane inwestycje. 

Szczególne podziękowania kieruję do moich Współpracowników z Zarządu Powiatu, Prezydium Rady Powiatu Opolskiego i Radnych, do Pracowników Starostwa i naszych jednostek za dotychczasową wspólną pracę i współpracę na rzecz rozwoju powiatu. Życzę samych sukcesów oraz spełnienia wszystkich planów i zamierzeń, by Wasze wysiłki były zawsze zauważane i doceniane. 

Henryk Lakwa, starosta opolski