×
×

Raszowa prawie gotowa!

- Przebudowa drogi powiatowej Ozimek - Przywory jest już prawie gotowa. Kończymy czwarty etap tej inwestycji, czyli budowę chodnika wraz z przebudową kanalizacji deszczowej w miejscowości  Raszowa - informuje starosta Henryk Lakwa. - Warto podkreślić, że ta inwestycja poprawi bezpieczeństwo w centrum tej miejscowości, zarówno dla kierowców jak i pieszych. Koszt: 220 tys. zł. 

Nowym elementem będzie tzw. wyniesione skrzyżowanie i wysepka, za sprawą której na dość rozległym skrzyżowaniu w sąsiedztwie kościoła będzie bezpieczniej.

Niedawno informowaliśmy o powiatowej inwestycji w gminie Tułowice, dziś o  Raszowej w gminie Tarnów Opolski. Wkrótce więcej informacji o kolejnych tegorocznych zadaniach drogowych i stopniu zaawansowania prac. 

- Wiem, że oczekiwania mieszkańców są duże. Ale sieć naszych dróg powiatowych liczy ponad 540 km, czyli niemal jak od Bałtyku do Tatr. Nie da się ich wyremontować wszystkich, w krótkim czasie, bo są to kosztowne inwestycje, tym bardziej, że wymagania techniczne dla dróg powiatowych są wyższe niż dla dróg gminnych (które przez to mogą być tańsze).. Co roku inwestujemy w drogi, zabiegamy o dofinansowania, a przebudowy są robione kompleksowo, by wytrzymały długie lata - podsumowuje starosta.

Na zdjęciu: Poczas przeglądu inwestycji drogowych, od lewej: starosta Henryk Lakwa, Krzysztof Wysdak - członek Zarządu Powiatu, wicestarosta Leonarda Płoszaj i Jacek Dziatkiewicz, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. 

raszowa3.jpegraszowa2.jpeg