WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Kolejne testy dla DPS w Prószkowie i w Dobrzeniu Wielkim (aktualizacja)

- Zleciliśmy testy dla pracowników Domu Pomocy w Prószkowie, przed objęciem kolejnego 14-dniowego dyżuru. Z radością informuję, że wszyscy mają wynik negatywny - informuje starosta Henryk Lakwa. - Wymazy zostały pobrane w poniedziałek rano, późnym wieczorem znaliśmy już wyniki. Zaraz po ich otrzymaniu kolejna zmiana rozpoczęła dwutygodniowy dyżur.

To kolejne testy, które powiat zdecydował się zlecić prywatnemu laboratorium i sfinansować  z własnego budżetu, z puli na działania związane z epidemią.

- Mamy gwarancję, że wyniki są znane w ciągu pół doby i nie ma ryzyka ewentualnych opóźnień związanych z przeciążeniem sanepidowskich laboratoriów - zaznacza starosta.

- Oprócz testów dla dwóch zmian pracowników prowadzonego przez powiat DPS w Prószkowie samorząd pomógł również prowadzonemu przez siostry zakonne DPS-owi w Dobrzeniu Wielkim i sfinansował testy dla dwóch zmian pracowników tej placówki. Wyniki ostatnich mają być znane 20 maja wieczorem. Informacja o tym co wykazały nowe testy oraz czy kolejna zmiana w pełnym składzie przystąpiła do pracy znajdzie się na stronie internetowej powiatu i na FB powiatu oraz starosty, gdzie przekazywane są bieżące informacje.

Jeszcze raz dziękuję Pracownikom i Dyrekcji DPS-u w Prószkowie za poświęcenie, bo zamknięcie się na 14 - dniowym ciągłym dyżurze ze swoimi podopiecznymi, by zminimalizować ryzyko wniesienia wirusa z zewnątrz to jest ponad wszelką wątpliwość poświęcenie - podsumowuje starosta. - Wyrazy najwyższego podziwu za taką postawę zasługują pracownicy wszystkich DPS-ów prowadzonych przez inne samorządy, czy podmioty prywatne, gdzie na takie rozwiązanie się zdecydowano. Brawa dla Was!