×
×

Kiedy rozpocznie się nabór do szkół średnich?

naborgrafika.jpegKiedy rozpocznie się do szkół średnich na rok szkolny 2020/2021?  Poniżej podajemy terminy zaproponowane przez MEN. Zaznaczamy, że jest to projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w tej sprawie.

Zatem, jeśli do kogoś z zainteresowanych ta informacja jeszcze nie dotarła, podajemy najważniejsze terminy:

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 15 czerwca 2020 r. do 4 sierpnia 2020 r. (w formie elektronicznej poprzez stronę internetową: https://opolskie.edu.com.pl/ ).

Termin składania świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu:
Do 4 sierpnia 2020 r. należy złożyć uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty (może być także wersja elektroniczna)

Termin ogłoszenia list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych: 12 sierpnia 2020 r. zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkół.

Termin ogłoszenia list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
19 sierpnia 2020 r. zostaną ogłoszone listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkół.


- Drodzy Ósmoklasiści, Rodzice, pandemia pokrzyżowała działania promocyjne naszych (czyli prowadzonych przez powiat) szkół średnich, dlatego gorąco zachęcam do odwiedzania ich stron internetowych i stron na www oraz na  FB, gdzie możecie dowiedzieć się więcej ofercie na nowy rok szkolny, o nowych kierunkach i o samych szkołach - zachęca starosta Henryk Lakwa.  - Ofertę tę promowaliśmy i będziemy promować  przez nasze powiatowe media społecznościowe. Bardzo dziękuję internautom, którzy wsparli promocję szkół poprzez udostępnienia.