WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Życzenia z okazji Dnia Pielęgniarek i Położnych

leonarda1.jpegkwysdak1.jpeg

Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych. Z tej okazji z całego serca życzymy Wam tą drogą dużo zdrowia, mnóstwo siły i wytrwałości, zrozumienia i wsparcia, szczególnie dziś w tych trudnych czasach, gdy działacie na pierwszej linii walki z pandemią. Życzymy, żeby za symbolicznymi brawami, kierowanymi pod Waszym adresem, szły również konkretne przejawy pomocy, troski wdzięczności i życzliwości, na którą w pełni zasługujecie że strony każdego, kto był, jest lub może być pacjentem. Ale także ze strony bliskich, sąsiadów, lokalnych społeczności, w których funkcjonujecie, od samorządowców, decydentów w Warszawie, od współpracowników i pracodawców.

Korzystając z okazji, że dziś Wasze święto, po raz kolejny wyrażamy najwyższy szacunek za Wasze ogromne zaangażowanie, poświęcenie i odwagę, z całego serca dziękujemy za to co dla nas robicie w trudnych i wymagających warunkach, w których przyszło Wam pracować i zapewniamy: Wielkie #brawadlaWas. Te życzenia kierujemy do wszystkich Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych, szczególnie zaś do tych, pod których opiekę trafiają mieszkańcy naszego powiatu, z placówek medycznych w Opolu i poza nim. Osobiście, życzenia i symboliczny upominek dla Pielęgniarek i Pielęgniarzy z dwóch szpitali w Ozimku i w Kup przekazali również w imieniu starosty Henryka Lakwy, wicestarosta Leonarda Płoszaj oraz Krzysztof - członek Zarządu Powiatu.

Służbę zdrowia wspieramy w czasie pandemii nie tylko życzeniami i będziemy w miarę naszych możliwości czynić to nadal.