WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Certyfikaty dla uczniów klas mundurowych podpisane. Uczyli się od zawodowców

Uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół w Prószkowie mają możliwość uczyć się od strażaków i policjantów z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu i z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. To efekt porozumienia między szkołą, opolską Policją i Strażą, pod patronatem starosty.

- Wczoraj miałem przyjemność podpisać certyfikaty ukończenia przez uczniów klas mundurowych szkoleń strażackich i policyjnych. Jedno z zakresu edukacji pożarniczej, drugie dotyczące zagadnień bezpieczeństwa i porządku publicznego - mówi starosta Henryk Lakwa. - To potwierdzenie naprawdę bardzo dobrego przygotowania. Wszystkim, którzy ten cenny merytorycznie certyfikat zdobyli serdecznie gratuluję.