×
×

4 maja - Dzień Strażaka

Jak co roku 4 maja świętowany jest Dzień Strażaka. Obecnie, z uwagi na okoliczności bez tradycyjnej oprawy, przemarszów i apeli, ale z tym samym najwyższym szacunkiem, podziwem i wdzięcznością za Waszą codzienną służbę, ze strony Mieszkańców i wszystkich tych, z którymi na co dzień współpracujecie, by skutecznie nieść pomoc innym. Szczególnie w obecnych trudnych warunkach, Wasze niezmienne poczucie obowiązku i ofiarność pomagają czuć się bezpieczniej.

Strażacy są zawsze tam, gdzie ich potrzeba. Nie tylko gaszą pożary, walczą z żywiołami, ratują ofiary wypadków, ale z tym samym zaangażowaniem niosą pomoc przy mniej wymagających akcjach i interwencjach.

Możemy zawsze na nich liczyć. Tak samo jest teraz w czasie pandemii w walce z niewidzialnym wrogiem. W imieniu Zarządu Powiatu Opolskiego i własnym chcemy przekazać najlepsze życzenia spełnienia wszystkich planów, marzeń i oczekiwań, a także słowa najwyższego uznania i podziwu dla wszystkich Strażaków, którzy niosą pomoc Mieszkańcom naszego powiatu, a zatem dla Strażaczek i Strażaków zawodowych z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu oraz dla Druhen i Druhów z wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego powiatu. Dziękujemy, że jesteście. 

Henryk Lakwa, starosta opolski

Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski 

Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu