WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

PRZYPOMINAMY: Od dziś obowiązek zakrywania ust i nosa!

Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania - przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki - ust i nosa.

Nakaz dotyczy przebywania w miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, w obiektach kultu religijnego, obiektach handlowych, w placówkach handlowych, targowiskach, bankach, pocztach itp. Rozporządzenie Ministra Zdrowia obowiązuje także w zakładach pracy z wyłączeniem osób tam zatrudnionych (chyba, że wykonują bezpośrednią obsługę interesantów lub klientów)

NIE OBOWIĄZUJE dzieci poniżej 4 lat i osób, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności.