×
×

Kolejny partia środków ochronnych: dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

usk2.jpegDzisiaj kolejna partia środków ochronnych: 1000 maseczek i gogle trafiły do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Przygotowujemy kolejne zamówienia, z puli 600 tys zł zabezpieczonej w budżecie (na ostatniej sesji Rady Powiatu) na środki ochronne. 650 tys. zł przeznaczamy na aparaturę medyczną.

Jednocześnie ogromnie podziwiamy ogromne zaangażowanie grup wolontariuszy w naszych gminach, wspierających medyków, szyjących maseczki, wspierających bezdomnych, pomagających osobom starszym i samotnym. Dziękujemy!

Nadal przypominamy i apelujemy, że stosowanie się do obostrzeń może spłaszczyć krzywą zakażeń, która jak pokazują statystyki zaczyna gwałtowanie rosnąć. Pamiętajmy o tym, nasza samodyscyplina wpływa na to jak długo to wszystko będzie trwać i jak szybko uporamy się z pandemią i jak ze wzrostem liczby zakażeń będzie sobie radził system opieki zdrowia. Słuchajcie również apeli lekarzy o niewychodzenie z domu (poza przypadkami wskazanymi w obecnie obowiązujących obostrzeniach.

Starosta Henryk Lakwa i Zarząd Powiatu