WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Kolejny partia środków ochronnych: dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

usk2.jpegDzisiaj kolejna partia środków ochronnych: 1000 maseczek i gogle trafiły do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Przygotowujemy kolejne zamówienia, z puli 600 tys zł zabezpieczonej w budżecie (na ostatniej sesji Rady Powiatu) na środki ochronne. 650 tys. zł przeznaczamy na aparaturę medyczną.

Jednocześnie ogromnie podziwiamy ogromne zaangażowanie grup wolontariuszy w naszych gminach, wspierających medyków, szyjących maseczki, wspierających bezdomnych, pomagających osobom starszym i samotnym. Dziękujemy!

Nadal przypominamy i apelujemy, że stosowanie się do obostrzeń może spłaszczyć krzywą zakażeń, która jak pokazują statystyki zaczyna gwałtowanie rosnąć. Pamiętajmy o tym, nasza samodyscyplina wpływa na to jak długo to wszystko będzie trwać i jak szybko uporamy się z pandemią i jak ze wzrostem liczby zakażeń będzie sobie radził system opieki zdrowia. Słuchajcie również apeli lekarzy o niewychodzenie z domu (poza przypadkami wskazanymi w obecnie obowiązujących obostrzeniach.

Starosta Henryk Lakwa i Zarząd Powiatu