WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Odpowiedzi na najczęściej na ten moment zadawane pytania

Wracam z pracy z zagranicą, czy mogę skorzystać z kwarantanny w ośrodku, zamiast w domu?

Podstawową formą kwarantanny jest kwarantanna domowa, z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego w odizolowanym pomieszczeniu, do ośrodków kwarantanny kierowane są osoby, które z uzasadnionych powodów, po wcześniejszym wywiadzie środowiskowym nie mogą jej odbyć w warunkach domowych.

Jak i gdzie poza Starostwem można potwierdzić profil zaufany do załatwiania spraw online?

Można to zrobić szybko i bez zbędnych formalności za pomocą rachunku bankowego

Podczas zakładania konta w banku, nasza tożsamość została już potwierdzona, dlatego też nie ma potrzeby potwierdzać jej w inny dodatkowy sposób (np. wizytą w punkcie potwierdzającym). Po założeniu profilu zaufanego poprzez konto bankowe, aby zalogować się na konto profilu, należy wybierać opcję logowania przez bankowość elektroniczną.

Pełna lista banków z możliwością założenia Profilu Zaufanego poprzez bankowość elektroniczną:

T-mobile Usługi Bankowe
Alior Bank
ING Bank Śląski
Bank Pekao
mBank
Santander
PKO Bank Polski
Bank Millennium
Inteligo
a także Envelo (Grupa Poczty Polskiej)

Lista banków posiadających integrację wyłącznie z PUE ZUS:

BOŚ Bank
Citi Handlowy – Bank Handlowy w Warszawie
Alior Bank

Jak mogę uzupełnić już wcześniej złożony wniosek i jak odebrać zatwierdzoną dokumentację z Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska?

Zgodnie z zasadami, które są zawarte w informacji o sposobie funkcjonowania Starostwa i jednostek na stronie www.powiatopolski.pl. poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy z Wydziałem Budownictwa, tą drogą zostanie ustalony sposób załatwienia sprawy.

Kiedy mogę wezwać karetkę?

W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Już w rozmowie z dyspozytorem numeru alarmowego podajemy pełne i prawdziwe informacje o swoim stanie zdrowia, nie ukrywamy informacji o objawach takich jak: gorączka, kaszel, ból głowy, osłabienie, duszność, czy w ostatnim czasie przebywaliśmy zagranicą lub mieliśmy kontakt z osobą zakażoną, w ten sposób nie narazimy zespołu ratowniczego na czasowe wyłączenie z pracy.

Będziemy na bieżąco uzupełniać ten wątek.