WAŻNA INFORMACJA: PILNE! KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Zmiana godzin pracy Rzecznika konsumentów Rzecznik Konsumentów***Koronawirus - ważne telefony

Jak i gdzie potwierdzić profil zaufany

Jak i gdzie poza Starostwem można założyć profil zaufany, żeby - sprawy urzędowe załatwić bez wychodzenia z domu, online.

Jak go założyć? Można to zrobić szybko i bez zbędnych formalności za pomocą rachunku bankowego

Podczas zakładania konta w banku, nasza tożsamość została już potwierdzona, dlatego też nie ma potrzeby potwierdzać jej w inny dodatkowy sposób (np. wizytą w punkcie potwierdzającym). Po założeniu profilu zaufanego poprzez konto bankowe, aby zalogować się na konto profilu, należy wybierać opcję logowania przez bankowość elektroniczną.

Pełna lista banków z możliwością założenia Profilu Zaufanego poprzez bankowość elektroniczną:

T-mobile Usługi Bankowe
Alior Bank
ING Bank Śląski
Bank Pekao
mBank
Santander
PKO Bank Polski
Bank Millennium
Inteligo
a także Envelo (Grupa Poczty Polskiej)

Lista banków posiadających integrację wyłącznie z PUE ZUS: