WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Koronwirus raport: jeden potwierdzony przypadek w powiecie opolskim

Sanepid potwierdził pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie opolskim, informując, że jest to 61-letnia mieszkanka powiatu, która wróciła w ostatnim czasie z zagranicy. Jak informowała rzecznik wojewody kobieta jest w stanie dobrym, nie wymagającym hospitalizacji.  Sanepid zastosował wszystkie wymagane w tej sytuacji procedury. 

Starosta apeluje o stosowanie się do zaleceń związanych z higieną i kontaktami z innymi ludźmi byśmy mogli jak minimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa. 

Będziemy  nadal informować o sytuacji epidemiologicznej w powiecie.  Tymczasem śledżcie informacje związane z koronawirusem również na FB Powiat Opolski. 

korona1.jpeg