×
×

Z myślą o pacjentach z powiatu opolskiego

badaniaendoskopowe (4).jpeg

- Przekażemy 10 tys. zł na zakup stołu diagnostycznego do badań kolonoskopowych dla Szpitala Pulmonologiczno-Reumatologicznego w Kup, gdzie leczą się również pacjenci z powiatu opolskiego – mówi Starosta Henryk Lakwa.

Jakiś czas temu zarząd Stobrawskiego Centrum Medycznego z siedzibą w Kup, w skład którego wchodzi pulmonologia wystąpił z prośbą o zakup stołu lub przekazanie dotacji na ten cel, a to dlatego, że obecnie wykorzystywany stół diagnostyczny, najogólniej mówiąc, nie spełnia już wymogów technicznych.

Nowe procedury stawiają konkretne wymogi co do sprzętu. W związku z tym szpital musi wymienić dotychczasowy i nieco wysłużony już metalowy stół diagnostyczny na stół z tworzywa sztucznego, bezpieczniejszy i dla pacjenta, i personelu. Koszt zakupu takiego stołu to ok 10 tys. zł i taką kwotę powiat przekaże ze swego budżetu.

- Organem założycielskim dla Stobrawskiego Centrum Medycznego z siedzibą w Kup i wchodzącej w jego skład pulmonologii jest wprawdzie samorząd województwa, ale biorąc pod uwagę lokalizację placówki i to, że leczą się tam mieszkańcy powiatu opolskiego, udzielenie dotacji było jak najbardziej zasadne i taką decyzję radni Powiatu Opolskiego podjęli – podkreśla starosta Henryk Lakwa.