WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Radio Doxa o uchwale Rady Powiatu z ostatniej sesji

doxapomologia.jpeg

Chodzi o uchwałę w sprawie przekazania 750 tysięcy złotych dla Uniwersytetu Opolskiego na prace związane z utworzeniem Centrum Badań na Rzecz Rolnictwa i Przemysłu Rolno - Spożywczego, które ma powstać na bazie prószkowskiej Pomologii. - Fundusze na wsparcie projektu, o którym od dawna jest mowa, mieliśmy jako powiat zabezpieczone w naszym budżecie. Przekazujemy je w momencie kiedy Uniwersytetowi udało się wreszcie wyłonić wykonawcę. - Bardzo liczymy na przywrócenie świetności temu miejscu – podkreślał na antenie Radia Doxa starosta Henryk Lakwa. 

Przypomnijmy, Centrum Badań na Rzecz Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego ma się mieścić zarówno w Opolu jak i w Prószkowie. Laboratorium wykonujące płatne badania dla firm z branży rolno-spożywczej będzie mieścić się w Prószkowie, tam również zlokalizowane zostaną poletka doświadczalne. Druga część laboratoriów będzie się mieścić w budynku Wydziału Przyrodniczo-Technicznego przy ulicy Czaplaka w Opola.