WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-rejestracja tel 775415169***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Najważniejsze tematy XVIII Sesji Rady Powiatu

sesja2.jpeg sesja3.jpeg sesja4.jpeg
Wśród tematów poruszonych na poprzedniej sesji znalazła się między innymi kwestia Międzynarodowego Centrum Badawczo - Rozwojowego w prószkowskiej Pomologii, udzielenia wsparcia dla Komendy Miejskiej Straży Pożarnej czy doposażenia w sprzęt medyczny dla szpitala w Kup, gdzie leczą się także pacjenci z naszego powiatu. Więcej szczegółów na ten temat - w kolejnych informacjach. 

-  Radni podjęli nową uchwałę wspierającą utworzenie Międzynarodowego Centrum Badawczo - Rozwojowego Uniwersytetu Opolskiego na rzecz rolnictwa i przemysłu rolno -spożywczego w Pomologii – Prószków, co zbiegło się z rozstrzygnięciem przetargu i wyłonieniem wykonawcy wspomnianego centrum   Inicjatywa powyższa ma na celu ożywienie i przywrócenie dawnej świetności Pomologii, mającej w przeszłości wielkie zasługi dla rozwoju rolnictwa na naszym terenie. Zarząd Powiatu Opolskiego proponuje udzielenie pomocy finansowej dla Województwa Opolskiego w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na finansowanie zadań edukacji publicznej, w tym szkolnictwa wyższego.