WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

14.02.2013 Walizka profilaktyczno - dydaktyczna w prezencie

Powiat opolski ufundował trzem powiatowym Komisariatom profilaktyczne walizki narkotykowe. Na naradzie podsumowującej wyniki pracy funkcjonariuszy i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Opolu (14.02.2013) starosta opolski Henryk Lakwa przekazał je komendantom Komisariatów w Dobrzeniu Wielkim, Ozimku i Niemodlinie.

Walizka narkotykowa zawiera substancje przypominające amfetaminę, kokainę, marihuanę oraz urządzenia służące do zażywania, dozowania i dystrybucji środków odurzających takie jak: lufki, fajka wodna, waga elektroniczna, młynki itp. Jest świetnym materiałem poglądowym i dydaktycznym w pracy z rodzicami oraz nauczycielami. W trakcie prezentacji rodzice i pedagodzy będą mogli zobaczyć jak wygląda ”sprzęt” do zażywania różnego rodzaju narkotyków i czy nie znaleźli, podobnych przedmiotów u swojego dziecka. Walizka uzupełniona jest ulotkami i filmowymi materiałami edukacyjnymi. Ważne jest także to, że walizka będzie również prezentowana rodzicom, którzy znajdą się w sytuacji, kiedy będą musieli odebrać swoje dziecko z komendy.