WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

14.02.2013 Walizka profilaktyczno - dydaktyczna w prezencie

 

 

Powiat opolski ufundował trzem powiatowym Komisariatom profilaktyczne walizki narkotykowe. Na naradzie podsumowującej wyniki pracy funkcjonariuszy i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Opolu (14.02.2013) starosta opolski Henryk Lakwa przekazał je komendantom Komisariatów w Dobrzeniu Wielkim, Ozimku i Niemodlinie.  

Walizka narkotykowa zawiera substancje przypominające amfetaminę, kokainę, marihuanę oraz urządzenia służące do zażywania, dozowania i dystrybucji środków odurzających takie jak: lufki, fajka wodna, waga elektroniczna, młynki itp. Jest świetnym materiałem poglądowym i dydaktycznym w pracy z rodzicami oraz nauczycielami. W trakcie prezentacji rodzice i pedagodzy będą mogli zobaczyć jak wygląda ”sprzęt” do zażywania różnego rodzaju narkotyków i czy nie znaleźli, podobnych przedmiotów u swojego dziecka. Walizka uzupełniona jest ulotkami i filmowymi materiałami edukacyjnymi. Ważne jest także to, że walizka będzie również prezentowana rodzicom, którzy znajdą się w sytuacji, kiedy będą musieli odebrać swoje dziecko z komendy.