×
×

Media o naszej sali do terapii sensorycznej

sala55.jpeg

Zachęcamy do obejrzenia, przeczytania czy też posłuchania relacji o naszej pierwszej certyfikowanej sali do terapii sensorycznej w województwie i jednej z dziesięciu takich w Polsce. O nowej sali, którą oficjalnie otworzyliśmy wczoraj, tj. 11 lutego, pisaliśmy w poprzedniej informacji na naszej stronie. Dzięki zadaniu, sfinansowanemu w całości z budżetu powiatu, można skuteczniej pomagać mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie. 

Oto linki do pozostałych informacji o sali w innych mediach, które również zainteresowały się tematem:
1. Radio Opole : http://bit.ly/3bx1wDW
2. TVP3 Opole : http://bit.ly/3bx1JqI
3. Opowiecie.info http://bit.ly/38olwGz
4. Radio Doxa : http://bit.ly/2w4wdQn

A tak o nowej sali w prószkowskim DPS pisze na swoim facebookowym profilu polski oddział międzynarodowej organizacji certyfikującej tzw. sale doświadczania świata i szkolące terapeutów, czyli Polskie Centrum Snoezelen - Sale Doświadczania Świata: 

"Gdy zaangażowanie terapeutów i dyrekcji spotyka się ze zrozumieniem i wsparciem władz powstają piękne projekty ale przede wszystkim można jeszcze piękniej pomagać. Kolejna wspaniała współpraca zaowocowała wczoraj oficjalnym otwarciem kolejnej certyfikowanej Sali Doświadczania Świata tym razem w Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie. 

Projektem sali oraz przeszkoleniem zespołu zajęły się Paula Bagińska i Agnieszka Smrokowska - Reichmann, wykonaniem sali - Polskie Centrum Snoezelen, a wszystkie koszty pokrył Powiat Opolski. 

Dziękujemy prószkowskim terapeutkom Snoezelen I stopnia - Paniom: Annie Byczkowskiej, Dorocie Panek, Annie Leśniak i Katarzynie Minor za podzielenie się pierwszymi wzruszającymi doświadczeniami podczas spotkań Snoezelen z pensjonariuszami Domu i życzymy wielu dobrych chwil bycia w relacji w waszej Sali Doświadczania Świata".  

M.K.