WAŻNA INFORMACJA: PILNE! W dniach 29.09 (wtorek) i 01.10.2020 (czwartek) Rzecznik konsumentów nie przyjmuje. Za niedogodności przepraszamy***Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Otworzyliśmy pierwszą w regionie certyfikowaną salę do terapii!***Koronawirus - ważne telefony

Otworzyliśmy pierwszą w regionie certyfikowaną salę do terapii!

sala3.jpeg

Prowadzony przez nasz powiat DPS w Prószkowie ma salę doświadczania świata. W Polsce jest takich wiele, ale certyfikowanych tylko 10, w tym nasza! Pierwsza certyfikowana sala w województwie. Certyfikat gwarantuje - mówiąc w dużym uproszczeniu - najwyższą jakość terapeutyczną.

W terapii osób z konkretnymi stopniami niepełnosprawności umysłowych to możliwość zrobienia ogromnego terapeutycznego kroku naprzód. - Dlatego ta inwestycja była konieczna-zaznacza starosta Henryk Lakwa. Koszt sali, od projektu,przez sprzęt, po przeszkolenie terapeutów to ok. 60 tys. zł. Zadanie w całości sfinansował powiat.

Certyfikowana sala doświadczania świata ma tę przewagę nad innymi tego typu, że jest najdokładniej dopasowana do potrzeb terapeutycznych podopiecznych danej placówki i w taki sposób projektowana pod okiem terapeutów i trenerów metody, a do tego osoby, które prowadzą terapię przechodzą specjalistyczne szkolenie na jednej z krakowskich uczelni.

Sala w DPS w Prószkowie ma certyfikat międzynarodowej organizacji, która tworzy takie sale i szkoli terapeutów na całym świecie. W dzisiejszej prezentacji sali wzięła udział Paulina Bagińska, terapeutka i współtwórczyni polskiego oddziału wspomnianej organizacji. To ona czuwała nad przygotowaniem sali w DPS w Prószkowie.

Certyfikat gwarantuje, że sprzęt jest dobrany w sposób dokładnie przemyślany, chroniący przed tzw. przebodźcowaniem, gwarantuje również najwyższą jakość i trwałość urządzeń oraz znakomite przygotowanie terapeutów.

Pierwsze pozytywne efekty u podopiecznych DPS w Prószkowie już są. Do tematu wrócimy.

*Terapia w sali doświadczania świata metodą Snoezelen opiera się na sensoryczności człowieka i jego reakcjach na różne bodźce