×
×

O inwestycji dla niepełnosprawnych - w rozmowie z Radiem Opole

tarnoopodd1.jpeg

Powiat opolski planuje utworzyć warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Jest już nawet odpowiednie miejsce w budynku Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim, a w tegorocznym budżecie zaplanowano fundusze na przygotowanie dokumentacji.   

- Ponieważ ustawodawca wprowadził nowy wymóg, który nie pozwala na zamieszkiwanie w jednym domu dziecka więcej niż czternaściorga wychowanków, po zastosowaniu tegoż wymogu w naszej placówce w Tarnowie Opolskim będziemy dysponować wolnymi pomieszczeniami, w których utworzymy WTZ - mówi Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego.

Obecnie na terenie powiatu opolskiego działa jedna tego typu placówka w Starych Siołkowicach. Prowadzi ją opolska „Caritas”. Dla niepełnosprawnych uczestników zajęć w ramach WTZ oraz zainteresowanych zajęciami z miejscowości położonych 50 - 60 km od Siołkowic, codzienne pokonywanie takiej odległości to – z wielu względów - spora niedogodność.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, adaptacja pomieszczeń dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tarnowie Opolskim mogłaby się rozpocząć w przyszłym roku.

M.K.