WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Kolejne wsparcie powiatu dla Policji

narko2.jpegnarko3.jpegnarko1.jpeg

Policjanci z Opola otrzymali od powiatu testy do wykrywania narkotyków. Przekazali je komendantowi miejskiemu Policji w Opolu – mł. insp. Rafałowi Drozdowskiemu, starosta Henryk Lakwa, wicestarosta opolski Leonarda Płoszaj i członek Zarządu Powiatu Opolskiego Krzysztof Wysdak. Będą  wykorzystywane przez policjantów, między innymi do eliminowania z ruchu kierowców, jeżdżących pod wpływem środków odurzających.

- Są to kolejne narkotesty, które otrzymała Komenda Miejska.  kolejne testy do wykrywania narkotyków w organizmie. Będą wykorzystane podczas codziennej służby przez policjantów pionu kryminalnego, prewencji i ruchu drogowego - informuje Komenda Miejska Policji w Opolu.

Przy ich pomocy funkcjonariusze bardzo szybko mogą sprawdzić, czy zatrzymany do kontroli drogowej kierowca jest pod wpływem narkotyków. Testy będą także pomocne przy prowadzonych działaniach przez kryminalnych oraz funkcjonariuszy zajmujących się zwalczeniem przestępczości wśród nieletnich.