WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

Kolejne wsparcie powiatu dla Policji

narko2.jpegnarko3.jpegnarko1.jpeg

Policjanci z Opola otrzymali od powiatu testy do wykrywania narkotyków. Przekazali je komendantowi miejskiemu Policji w Opolu – mł. insp. Rafałowi Drozdowskiemu, starosta Henryk Lakwa, wicestarosta opolski Leonarda Płoszaj i członek Zarządu Powiatu Opolskiego Krzysztof Wysdak. Będą  wykorzystywane przez policjantów, między innymi do eliminowania z ruchu kierowców, jeżdżących pod wpływem środków odurzających.

- Są to kolejne narkotesty, które otrzymała Komenda Miejska.  kolejne testy do wykrywania narkotyków w organizmie. Będą wykorzystane podczas codziennej służby przez policjantów pionu kryminalnego, prewencji i ruchu drogowego - informuje Komenda Miejska Policji w Opolu.

Przy ich pomocy funkcjonariusze bardzo szybko mogą sprawdzić, czy zatrzymany do kontroli drogowej kierowca jest pod wpływem narkotyków. Testy będą także pomocne przy prowadzonych działaniach przez kryminalnych oraz funkcjonariuszy zajmujących się zwalczeniem przestępczości wśród nieletnich.