WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Komisja Bezpieczeństwa Publicznego zakończyła kadencję

kom1.jpeg

Sytuacja osób bezdomnych w okresie zimowym i bezpieczeństwo na drogach – to niektóre z tematów ostatniego spotkania Komisji Bezpieczeństwa Publicznego dla powiatu opolskiego, wspierającej działania powiatu w tym obszarze.

Kadencja komisji trwa 3 lata. Tworzą przedstawiciele policji, straży pożarnej, samorządu, prokuratury, dwóch przedstawicieli wybranych przez Radę Powiatu oraz dwóch wyznaczonych przez starostę. Za pracę w komisji nie pobierają żadnego wynagrodzenia. Wkrótce zostanie wybrany nowy skład.

- Najważniejsze tematy poruszone na ostatnim spotkaniu komisji to, jak zawsze, bezpieczeństwo na drogach, ale także sytuacja osób bezdomnych na terenie naszego powiatu, kwestie dotyczące zgłaszania samotnych osób starszych do opieki – podsumowuje Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego. - Mówiliśmy również o bezpieczeństwie osób, które w swoich domach korzystają z urządzeń elektrycznych podtrzymujących funkcje życiowe, w przypadku awarii prądu. Lista takich osób jest na bieżąco aktualizowana.