WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

Dar powiatu opolskiego już służy pacjentom

msw1.jpeg  msw2.jpeg msw3.jpeg msw4.jpeg msw5.jpeg

4 pompy infuzyjne, aparaty do EKG z możliwością analizy danych oraz rejestratory - holterowski i EKG - to sprzęt, który od dziś już wspomaga diagnostykę i leczenie pacjentów szpitala MSWiA w Opolu. Urządzenia są wykorzystywane na Oddziale Chorób Wewnętrznych oraz w Poradni Kardiologicznej.

- Są niezbędne do lepszej i szybszej diagnostyki - mówił na spotkaniu ze starostą Henrykiem Lakwą i wicestarostą Leonardą Płoszaj w szpitalu MSW, dyrektor tej placówki Jacek Bartosz. - Szczególnie jeśli chodzi o poradnię kardiometryczną i kardiologiczną. Tutaj rzeczywiście występuje bardzo duże zapotrzebowanie. Rejestratory, jak i EKG z pewnością skrócą czas oczekiwania na przeprowadzenie badania diagnostycznego. To jest bardzo ważne, ponieważ choroby układu krążeniowego są jednymi z najbardziej śmiertelnych. W tym przypadku szybka diagnostyka jest kluczowa i może uratować ludzkie życie. Zakup sprzętu przez powiat opolski to dla naszego szpitala duże i ważne wsparcie.  

Wartość sprzętu przekazanego przez powiat to ponad 40 tysięcy złotych.