WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Dar powiatu opolskiego już służy pacjentom

msw1.jpeg  msw2.jpeg msw3.jpeg msw4.jpeg msw5.jpeg

4 pompy infuzyjne, aparaty do EKG z możliwością analizy danych oraz rejestratory - holterowski i EKG - to sprzęt, który od dziś już wspomaga diagnostykę i leczenie pacjentów szpitala MSWiA w Opolu. Urządzenia są wykorzystywane na Oddziale Chorób Wewnętrznych oraz w Poradni Kardiologicznej.

- Są niezbędne do lepszej i szybszej diagnostyki - mówił na spotkaniu ze starostą Henrykiem Lakwą i wicestarostą Leonardą Płoszaj w szpitalu MSW, dyrektor tej placówki Jacek Bartosz. - Szczególnie jeśli chodzi o poradnię kardiometryczną i kardiologiczną. Tutaj rzeczywiście występuje bardzo duże zapotrzebowanie. Rejestratory, jak i EKG z pewnością skrócą czas oczekiwania na przeprowadzenie badania diagnostycznego. To jest bardzo ważne, ponieważ choroby układu krążeniowego są jednymi z najbardziej śmiertelnych. W tym przypadku szybka diagnostyka jest kluczowa i może uratować ludzkie życie. Zakup sprzętu przez powiat opolski to dla naszego szpitala duże i ważne wsparcie.  

Wartość sprzętu przekazanego przez powiat to ponad 40 tysięcy złotych.