WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Mikołaje z Saalfeld Rudolstadt

paczki1.jpeg   paczki2.jpeg   paczki3.jpeg

Już od wielu lat samorządowcy z partnerskiego powiatu Saalfeld Rudolstadt  organizują akcję przygotowywania świątecznych paczek dla wszystkich wychowanków z naszych Domów Dziecka w Chmielowicach, Tarnowie Opolskim i Turawie. Przekazali je osobiście delegacji z powiatu opolskiego: staroście Henrykowi Lakwie, wicestaroście Leonardzie Płoszaj, członkowi Zarządu Powiatu Krzysztofowi Wysdakowi i sekretarz powiatu Marzenie Kazin.

- Przedświąteczna akcji naszych przyjaciół z partnerskiego powiatu adresowana dla dzieci z domów dziecka w naszym powiecie ma wieloletnią tradycję i jest jednym z wielu przykładów współpracy między naszymi samorządami. Dziękuję serdecznie wszystkim mieszkańcom Saalfeld Rudolstadt, którzy się w nią włączyli. Paczki już w drodze do dzieci - mówi starosta Henryk Lakwa.