WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

"Ze Śląskiem na Ty" pod patronatem Starosty

Zachęcamy do zapoznania się z obszerną relacją z niedawnego Regionalnego Konkursu Literackiego "Ze Śląskiem na Ty". Powiat opolski finansowo wsparł tę znaną i cenioną imprezę w ramach patronatu Starosty. Laureatom i Organizatorom z całego serca gratulujemy!

- Na konkurs wpłynęło blisko 100 prac, co pokazuje, że zainteresowanie nim w dalszym ciągu jest duże - podkreśla członek Zarządu Powiatu Krzysztof Wysdak (na zdjęciu z częścią laureatów) i dodaje: 

- Dlaczego to wydarzenie jest tak ważne? Bo lepiej się żyje w miejscu, które się dobrze zna i rozumie. Poza tym, tak jak muzeum gromadzi eksponaty, artefakty, tak konkurs "Ze Śląskiem na Ty" gromadzi nie mniej ważne od materialnych pamiątek opowieści.

https://nto.pl/xxvi-regionalny-konkurs-literacki-ze-slaskiem-na-ty-znamy-laureatow/ar/c1-14603323