WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Dziś obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego

socjal.jpeg

Dziś obchodzimy #DzieńPracownikaSocjalnego. Z tej okazji wszystkim Pracownikom Socjalnym z gmin naszego powiatu, a w szczególności z naszego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Domu Pomocy Społecznej i Domu Dziennego Pobytu w Prószkowie za codzienną służbę na rzecz drugiego człowieka. Bo pracownik socjalny to nie tylko urzędnik, ale również opiekun, który na codzień musi się mierzyć z ludzką krzywdą, trudnymi sytuacjami, życiowymi, z których pomaga wyjść, wskazując drogę, dając nadzieję lub zapewniając opiekę. Ta praca wymaga od Was nie tylko specjalnej wiedzy i umiejętności, ale także wrażliwości i empatii, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Za to wszystko i za Wasze zaangażowanie z całego serca dziękujemy i wyrażamy słowa największego uznania.

A w Dniu Pracownika Socjalnego życzymy Państwu zwykłej ludzkiej życzliwości, wielu powodów do satysfakcji w tej trudnej i odpowiedzialnej pracy, osobistego spełnienia i pomyślności we wszystkich planach i zamierzeniach.

Starosta Opolski Henryk Lakwa i Wicestarosta Leonarda Płoszaj z Zarządem Powiatu Opolskiego oraz Przewodniczący Rady Powiatu Opolskiego wraz Radnymi.