WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

66 tys. mkw nakładek, czyli...

nakladki1.jpeg

Oprócz tegorocznych dwóch dużych dużych przebudów dróg powiatowych w Starych Siołkowicach i Krasiejowie, Zarząd Dróg Powiatowych prowadzi też - jak co roku - cząstkowe remonty metodą nakładkową na drogach w całym powiecie (na zdj. jeden z wielu takich odcinków). W tym roku samorząd powiatowy przeznaczył na to ok. 2,5 mln zł. Więcej niż w roku ubiegłym.

System nakładkowy to jedna z metod naprawy nawierzchni, przez jej wymianę na krótszych, liczących średnio 300 – 500 m odcinkach.- Nakładki wykonujemy na terenie wszystkich obwodów drogowych w powiecie opolskim - zaznacza Jacek Dziatkiewicz, dyrektor ZDP.

Łączna długość wymienionych na ten moment nakładek to 13,7 km. Ta liczba się zwiększy, bo roboty jeszcze trwają.

M.K.