WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Powiat wesprze zakup kolejnego sprzętu ratującego zdrowie i życie

sesjapazdziernik.jpeg

Wsparcie z budżetu powiatu zostanie przekazane na zakup sprzętu, który trafi do poradni kardiologiczne szpitala MSWiA w Opolu. Chodzi o ponad 40 tysięcy złotych. Decyzję w tej sprawie przypieczętowali stosowną uchwałą radni powiatowi na ostatniej sesji.

Powiat opolski nie po raz pierwszy wspiera zakup sprzętu medycznego. Tym razem z prośbą o wsparcie do starosty i Zarządu Powiatu zwróciła się dyrekcja szpitala MSWiA. Sytuacja finansowa jednostek służby zdrowia jest trudna, przede wszystkim ze względu na zbyt małe przychody z realizacji umów kontraktowych z Narodowym Funduszem Zdrowia. Opolski szpital zabiegał więc o pomoc w doposażeniu w niezbędny, nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną.W roku 2019 w jednostce uruchomiono nowy blok operacyjny, który jest jednym z najnowocześniejszych w południowej Polsce. Wysoki koszt budowy i wyposażenia poskutkował brakiem wystarczających funduszy na na zakup nowego sprzętu medycznego, przeznaczonego do specjalistycznej poradni kardiologicznej, którego wykorzystanie wpłynie z kolei na skrócenie kolejek.