WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Powiat wesprze zakup kolejnego sprzętu ratującego zdrowie i życie

sesjapazdziernik.jpeg

Wsparcie z budżetu powiatu zostanie przekazane na zakup sprzętu, który trafi do poradni kardiologiczne szpitala MSWiA w Opolu. Chodzi o ponad 40 tysięcy złotych. Decyzję w tej sprawie przypieczętowali stosowną uchwałą radni powiatowi na ostatniej sesji.

Powiat opolski nie po raz pierwszy wspiera zakup sprzętu medycznego. Tym razem z prośbą o wsparcie do starosty i Zarządu Powiatu zwróciła się dyrekcja szpitala MSWiA. Sytuacja finansowa jednostek służby zdrowia jest trudna, przede wszystkim ze względu na zbyt małe przychody z realizacji umów kontraktowych z Narodowym Funduszem Zdrowia. Opolski szpital zabiegał więc o pomoc w doposażeniu w niezbędny, nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną.W roku 2019 w jednostce uruchomiono nowy blok operacyjny, który jest jednym z najnowocześniejszych w południowej Polsce. Wysoki koszt budowy i wyposażenia poskutkował brakiem wystarczających funduszy na na zakup nowego sprzętu medycznego, przeznaczonego do specjalistycznej poradni kardiologicznej, którego wykorzystanie wpłynie z kolei na skrócenie kolejek.