WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

18.12.2012 Spotkanie opłatkowe w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu

Henryk Lakwa starosta opolski, Leonarda Płoszaj wicestarosta i Mariola Konachiewicz skarbnik powiatu byli gośćmi wychowanków chmielowickiego Domu Dziecka. Czwarty już raz mieszkańcy placówki zorganizowali spotkanie opłatkowe w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki. Tego dnia (18.12.12) scena należała do dzieciaków, które wystawiły dla zaproszonych gości, pracowników teatru i domu dziecka  spektakl pt.: "Betlejem", a potem podzieliły się świątecznym opłatkiem. Starosta opolski podarował wychowankom Domu Dziecka w Chmielowicach aparat fotograficzny. W przedsięwzięcie zaangażowali się aktorzy Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Spektakl wyreżyserowała Barbara Lach we współpracy w Agnieszką Zyskowską - Biskup i Janem Chrabołem, a oprawę muzyczną zapewnili Anna Jarota - flet i Zygmunt Babiak - gitara.