WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

16.12.12 Mikołaj w Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim

Tradycją się już stało, że mieszkańcy partnerskiego powiatu Saalfeld - Rudolstadt z okazji Świąt Bożego Narodzenia pamiętają o dzieciach z domów dziecka naszego powiatu. Prezenty przygotowywane są specjalnie dla określonego wychowanka, więc nie ma tu przypadkowych rzeczy, zazwyczaj są te, o których dziecko marzy, których potrzebuje. W tym roku uroczyste wręczenie prezentów oraz wspólna wieczerza wigilijna odbyła się w Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim. Dodatkowo goście podarowali wychowankom tarnowskiej placówki rzutnik multimedialny i dwa zestawy gier. W skład delegacji weszli: Nicole Heidrich - dyrektor urzędu powiatowego w Saalfeld - Rudolstadt, Mathias Moersch - przewodniczący Stowarzyszenia Partnerstwa i Hans Schubert jego zastępca. W imieniu Starosty Opolskiego gości powitał Krzysztof Wysdak - członek Zarządu Powiatu Opolskiego i Barbara Milewska dyrektor Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim.