×
×

W Turawie o... Węgrach, czyli spotkanie w sprawie przebudowy drogi

turawapikos.jpeg

Przygotowujemy się do kolejnej inwestycji na drodze powiatowej, tym razem w Węgrach, w gminie Turawa. Temu było poświęcone spotkanie starosty opolskiego Henryka Lakwy z wójtem tej gminy Dominikiem Pikosem i członkiem Zarządu Powiatu Henrykiem Zapiór.  Zadanie, które będzie realizowane w Węgrach jest - przypomnijmy - jednym z dwóch, na które powiat uzyskał dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Nie tak dawno starosta Henryk Lakwa i wicestarosta Leonarda Płoszaj podpisali formalizującą przekazanie dofinansowania umowę.

Wójt Turawy Dominik Pikos nie kryje zadowolenia:  - Ulica Opolska, to główna droga przebiegająca przez Węgry, cieszę się ogromnie, że powiat zdobył dofinansowanie na przebudowę, która będzie tu realizowana. W tym miejscu chciałbym podziękować zarówno staroście, jak i Henrykowi Zapiór, członkowi Zarządu Powiatu Opolskiego z naszej gminy za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w to zadanie - zaznacza wójt. 

W Węgrach będzie przebudowana droga powiatowa przy ul. Opolskiej, na odcinku od przedszkola do ul. Kotorskiej.

Zakres robót obejmie tu między innymi budowę chodnika i wjazdów na posesje, przebudowę łączeń z drogami dojazdowymi i drogą wewnętrzną oraz prace związane z kanalizacją deszczową - wylicza starosta Lakwa.

Pamiętajmy, że sieć dróg, którymi zarządza powiat opolski liczy grubo łącznie ponad pół tysiąca kilometrów i przebiega przez 13 gmin. Dlatego samorząd powiatowy, by móc remontować kolejne odcinki systematycznie i skutecznie zabiega o dodatkowe zewnętrzne fundusze. 

M.K.