WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Dwie umowy na 2,3 mln zł dotacji do naszych inwestycji drogowych podpisane!

fds5.jpeg fds4.jpegfds2.jpegfds1.jpeg

Uzyskanie przez powiat łacznie prawie 2,3 mln zł dofinansowania do dwóch kolejnych inwestycji drogowych zostało przypieczętowane podpisaniem umów przez starostę opolskiego Henryka Lakwę i wicestarostę Leonardę Płoszaj oraz przekazaniem symbolicznego czeku przez wicewojewodę Wiolettę Porowską. Pisaliśmy wcześniej, jakie inwestycje wykonamy ze wspomnianym dofinansowaniem, które powiat uzyskał z Funduszu Dróg Samorządowych. Dla przypomnienia:jedna z tych z tych inwestycji będzie realizowana w Magnuszowicach, w gminie Niemodlin. Druga w miejscowości Węgry.

W Magnuszowicach będzie to drugi etap przebudowy i odwodnienia skrzyżowania dróg powiatowych Niemodlin – Lewin Brzeski, Magnuszowice – Grodków i Magnuszowice – Magnuszowiczki. W Węgrach natomiast będzie to przebudowa drogi powiatowej, w tym budowa chodnika przy ul. Opolskiej w miejscowości Węgry, na odcinku od przedszkola do ul. Kotorskiej.