WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

Dwie umowy na 2,3 mln zł dotacji do naszych inwestycji drogowych podpisane!

fds5.jpeg fds4.jpegfds2.jpegfds1.jpeg

Uzyskanie przez powiat łacznie prawie 2,3 mln zł dofinansowania do dwóch kolejnych inwestycji drogowych zostało przypieczętowane podpisaniem umów przez starostę opolskiego Henryka Lakwę i wicestarostę Leonardę Płoszaj oraz przekazaniem symbolicznego czeku przez wicewojewodę Wiolettę Porowską. Pisaliśmy wcześniej, jakie inwestycje wykonamy ze wspomnianym dofinansowaniem, które powiat uzyskał z Funduszu Dróg Samorządowych. Dla przypomnienia:jedna z tych z tych inwestycji będzie realizowana w Magnuszowicach, w gminie Niemodlin. Druga w miejscowości Węgry.

W Magnuszowicach będzie to drugi etap przebudowy i odwodnienia skrzyżowania dróg powiatowych Niemodlin – Lewin Brzeski, Magnuszowice – Grodków i Magnuszowice – Magnuszowiczki. W Węgrach natomiast będzie to przebudowa drogi powiatowej, w tym budowa chodnika przy ul. Opolskiej w miejscowości Węgry, na odcinku od przedszkola do ul. Kotorskiej.