WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

den2019.jpeg

Dzień Edukacji Narodowej to ważna data nie tylko dla Nauczycieli, Pedagogów, Dyrektorów szkół i placówek oświatowych. To także dzień, w którym Uczniowie, Rodzice i każdy z nas, może docenić Waszą ogromną pracę i wielkie zaangażowanie w kształcenie, wychowanie, motywowanie do rozwoju oraz inspirującą pomoc w odnajdywaniu pasji i wyborze życiowej ścieżki dla kolejnych roczników.
Świat, w którym żyjemy tworzą pokolenia mające w pamięci swych wybitnych pedagogów, od których czerpały, czerpią i będą czerpać wiedzę i wzorce na dalsze życie. Z okazji tego wyjątkowego dnia pragniemy wyrazić wdzięczność Dyrektorom, Nauczycielom, Pracownikom Administracji za zaangażowanie w codziennej pracy, której efekty przekładają się nie tylko na postępy i sukcesy Uczniów, ale także na rozwój szkół i placówek oświatowych w powiecie opolskim.
Wszystkim Nauczycielom, Pedagogom, Psychologom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi życzymy wielu powodów do zawodowej satysfakcji oraz pomyślności we wszystkim. Niech Wasi Uczniowie kształcąc się, realizują myśl Cycerona: "Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać".

Z wyrazami szacunku -  Starosta Opolski Henryk Lakwa,  Wicestarosta Leonarda Płoszaj wraz z Zarządem Powiatu Opolskiego