×
×

Powiat uzyskał dofinansowanie do kolejnych inwestycji drogowych 

dotacja.jpeg

Powiat uzyskał dofinansowanie do kolejnych inwestycji drogowych 

Chodzi o dotacje z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Jedna z tych z tych inwestycji będzie realizowana w Magnuszowicach, w gminie Niemodlin. Druga w miejscowości Węgry. 

W Magnuszowicach będzie to drugi etap przebudowy i odwodnienia skrzyżowania dróg powiatowych Niemodlin – Lewin Brzeski, Magnuszowice – Grodków i Magnuszowice – Magnuszowiczki. W Węgrach natomiast będzie to przebudowa drogi powiatowa, w tym budowa chodnika przy ul. Opolskiej w miejscowości Węgry, na odcinku od przedszkola do ul. Kotorskiej. 

-  Jako powiat systematycznie sięgamy po dotacje do remontów naszych dróg, których łączna długość wynosi ponad pół tysiąca kilometrów. Jeśli chodzi o Fundusz Dróg Samorządowych to kolejna dotacja, którą udało nam się zdobyć w nieodległym czasie. Nie tak dawno podpisywaliśmy przecież umowy na duże, realizowane w tym roku  inwestycje drogowe w Krasiejowie i w Starych Siołkowicach – mówi starosta Henryk Lakwa. 

Jeśli chodzi o  przebudowę w miejscowości Węgry, to zakres robót  obejmie tu między innymi budowę chodnika i obustronnych wjazdów na posesje, przebudowę łączeń z drogami dojazdowymi i drogą wewnętrznej oraz prace związane z kanalizacją deszczową. W związku z budową chodnika i wjazdów na posesje oraz poszerzeniem jezdni zostanie ona wyprofilowana. Koszt całej inwestycji to ponad 2,2 mln zł, dofinansowanie wynosi - ponad 1,5 mln zł. 

- W Magnuszowicach przebudujemy ważne skrzyżowanie trzech dróg powiatowych z odwodnieniem terenu, budową rowu przy drodze i przełożeniem sieci wodociągowej - dodaje starosta. 

Koszt tej inwestycji to ponad 962 tys. zł, dofinansowanie - ponad 670 tys. zł. 

M.K.