×
×

Powiat finansuje sprzęt ratujący życie

rada5_09_19.jpeg

Wcześniej pisaliśmy o defibrylatorach, teraz powiat opolski wesprze zakup urządzenia do kompresji klatki piersiowej dla Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Opolu, obsługującego także mieszkańców powiatu opolskiego. Radni powiatowi na czwartkowej (5 września) sesji podjęli decyzję o udzieleniu wsparcia w wysokości 60 tysięcy złotych na ten cel. Temat ten znalazł się również w relacji z sesji Rady Powiatu na portalu Opowiecie.info - https://opowiecie.info/starostwie-opolskim-radzili/…

- Dyrektor OCRM zwrócił się z prośbą o wsparcie finansowe w zakupie urządzenia do kompresji klatki piersiowej. Wiedząc jakie znaczenie dla ratowania życia ma ten sprzęt decyzję podjęliśmy bez wahania - mówi starosta Henryk Lakwa. Urządzenie takie zapewnia lepsze efekty reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia oraz odciąża ratowników medycznych w prowadzeniu masażu zewnętrznego serca.

Przydaje się podczas dalekich transportów do szpitala, pacjentom którym ratownicy po masażu serca przywrócili funkcje życiowe, ponieważ pracuje bez konieczności odpoczynku i przerw.

Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego świadczy usługi w zakresie ratownictwa medycznego również mieszkańcom powiatu opolskiego, a z uwagi na stały wzrost kosztów działalności medycznej, bez pomocy z zewnątrz nie jest w stanie na bieżąco finansować zakupu sprzętu medycznego, stąd konieczne jest wsparcie samorządu. 

M.K./fot.żródło: Opowecie.info