WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Świąteczny Jarmark? Niejeden!

jarmfot.jpeg

Dlaczego w upalne lato wspominamy o imprezach, które odbędą się zimą? – Bo właśnie jesteśmy na etapie podpisywania umów z organizatorami na dofinansowanie tych wydarzeń z budżetu powiatu, w ramach konkursu ofert na realizację  zadań publicznych z obszaru kultury i sportu - mówi starosta Henryk Lakwa.

Jeden z Jarmarków w Opolu organizuje, już od 2003 r., Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w RP, drugi -  X Jarmark Adwentowo – Bożonarodzeniowy w Komprachcicach - przygotowuje Forum dla Gminy Komprachcice. Obie imprezy cieszą się sporym zainteresowaniem, kultywują bożonarodzeniową tradycję, a różnice jeśli chodzi o cele dają gwarancję różnorodności, o czym przekonają się ci, którzy wezmą udział w tych wydarzeniach. – Do czego zresztą gorąco w imieniu organizatorów już teraz zachęcam - dodaje starosta.

Terminy i programy obu imprez poznamy wkrótce. - Jak zawsze przypominamy, że w ramach wspomnianego konkursu ofert, w tym roku dotacje otrzymało kilkanaście organizacji i stowarzyszeń, które ubiegały się o takie wsparcie dla organizowanych przez siebie wydarzeń kulturalnych i sportowych. Część z nich ma charakter cykliczny - dodaje Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego. 

M.K. 

Na zdjęciu, od lewej: Krzysztof Wysdak, Katrin Koschny ze ZMMN w RP, Henryk Lakwa.