×
×

"Magnolie": na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia

Przypominamy, że termin zgłaszania kandydatów do nagrody Starosty Opolskiego, czyli „Magnolii Powiatu Opolskiego” upływa z końcem wakacji. Kandydatów może zgłosić każdy mieszkaniec powiatu. Niezbędne informacje i formularze znajduję się na naszej stronie w zakładce z nazwą nagrody. 

"Magnolie" są przyznawane przez Kapitułę w 7 kategoriach: Pro Publico Bono,  Przedsiębiorca Roku/Firma Roku, Sportowiec Roku, Animator Kultury, Nauczyciel Roku. Natomiast Biała Magnolia za całokształt działalności i szczególne zasługi na rzecz rozwoju powiatu opolskiego oraz Nagroda Specjalna - przyznawane są na wniosek starosty opolskiego lub wicestarosty.  

- Bogactwem naszego powiatu są ludzie – mówi starosta Henryk Lakwa. –  To nie slogan, to fakt.  W każdej z naszych gmin są ludzie lub grupy ludzi, organizacje, kluby, firmy, których działalność społeczna, kulturalna, sportowa czy biznesowa zasługuje na wyróżnienie, tym cenniejsze jeśli pochodzi z nominacji mieszkańców, współpracowników czy odbiorców ich działań. Poprzez swoje działania  promują również nasz powiat. W tym roku wydłużymy termin nadsyłania zgłoszeń do 31 sierpnia.

Laureatami mogą być osoby fizyczne, prawne, organizacje pozarządowe, podmioty nieposiadające osobowości prawnej, a także obywatele i instytucje innych państw.

Szczegółowe informacje o nagrodzie można też uzyskać osobiście lub telefonicznie w Starostwie.

M.K.