×
×

Dzieci z Doliny rozpoczęły wakacje w Polsce

dd1.jpegdd2.jpegdd3.jpeg

Prowadzony przez powiat opolski Dom Dziecka w Turawie zorganizował kolonie dla dzieci i młodzieży z partnerskiego powiatu Dolina. W 17-osobowej grupie są też podopieczni tamtejszego centrum korekcyjno – kompensacyjnego dla dzieci niedowidzących oraz niedosłyszących. Część kolonii spędzą nad Bałtykiem.

- Kolonie dla dzieci z naszego partnerskiego powiatu są jednym z elementów realizowanej od wielu lat współpracy. Tym razem zaproszona została również grupa nastolatków, w wieku od 11 do 18 roku życia, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. To wspaniali, pogodni, ciekawi świata młodzi ludzie – mówi starosta Henryk Lakwa.

Dlatego program pobytu wypełniają wycieczki, między innymi do Częstochowy, Krasiejowa  oraz dłuższy wyjazd do nadbałtyckiej Pogorzelicy. Kolonistów przez wyjazdem nad morze, z drobnymi upominkami, odwiedziła wicestarosta Leonarda Płoszaj i sekretarz powiatu Marzena Kazin.

Dzieci nie ukrywały radości z przyjazdu. pobytu. Były zaskoczone i zachwycone programem kolonii. Starosta zaznacza, że jej zorganizowanie było możliwe dzięki zaangażowaniu  dyrekcji i pracownikom turawskiej placówki oraz wsparciu sponsorów, szczególnie Fundacji „Sfinkks – z pasją do dzieci”.  Natomiast osoby, które chciałyby jeszcze wesprzeć to przedsięwzięcie mogą dokonywać wpłat na konto akcji podane na stronie Domu Dziecka w Turawie: https://www.wsparcie.com/.  

M.K.