WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Prószkowska "Pierzalnia": I Ty możesz wesprzeć tradycję!

pierzeproszkow.jpeg

"W naszym Domu tradycja darcia pierza jest fantastyczną formą terapii pracą. Codziennie w tzw. "Pierzalni" pracuje około 20 osób, dla których to najważniejsza aktywność w ciągu dnia, a uznanie i satysfakcja z wykonanej pracy, wzmacniają poczucie własnej wartości oraz uczą zachowań społecznych" - informuje na swoim fecebookowym profilu prowadzony przez nasz powiat DPS w Prószkowie. - Niestety, tradycja zanika i nasze panie mają coraz mniej zleceń, co z czasem może doprowadzić do zniknięcia "Pierzalni". Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych wykonaniem usługi o kontakt", dzwoniąc pd nr telefonu 77 46 48 092. 

Również my zachęcamy do skorzystania z propozycji prószkowskiej "Pierzalni. W ten sposób wesprzemy tradycję, a zarazem formę terapii zajęciowej dla Mieszkanek prószkowskiego domu. 

*Darcie pierza (czyli przygotowywanie gęsich piór - poprzez oddzielenie puchu od ich twardych stosin - do wypełnienia pierzyny, czy poduszek) to już zanikająca tradycja, ale w niektórych miejscowościach, między innymi w naszym powiecie, próbuje się ją podtrzymać. 

M.K.