WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Krasiejów: rozbudowa ul. Spórackiej gotowa, jest bezpieczniej!

krasiejowwice.jpeg krasiejowdroga1.jpeg

To jedna z dwóch dużych inwestycji drogowych realizowanych przez powiat w tym roku. Mowa o odcinku przy ul.Spórackiej. Rozbudowa obejmowała przede wszystkim poszerzenie jezdni i budowę od podstaw ścieżka pieszo rowerowej. Teraz jest tu o wiele bezpieczniej, co przyznają sami mieszkańcy.

- Poszerzenie jezdni i nowa ścieżka pieszo – rowerowa, to jest największa zmiana, ale - rzecz jasna - na tym zakres wykonanych na tym odcinku prac się nie kończy – mówi wicestarosta opolska Leonarda Płoszaj. – Był on znaczenie szerszy i obejmował  również: wykonanie odwodnienia, budowę zjazdów indywidualnych, budowę  kanalizacji deszczowej, kanałów, przykanalików, studni  a także brukowanie skarp. A to i tak jeszcze nie koniec listy robót.

Rozbudowa miała charakter kompleksowy i była - co ważne - kontynuacją inwestycji, którą Zarząd Dróg Powiatowych realizował Krasiejowie wcześniej, na odcinku od drogi wojewódzkiej do skrzyżowania z ul. Pustki .

- Cała inwestycja kosztowała kosztowała ponad 600 tys. zł, na pokrycie połowy kosztów powiat zdobył  dofinansowanie  z Funduszu Dróg Samorządowych - dodaje wicestarosta. - Dokładnie 302 tys. zł.

- Z powodu braku chodnika, przedtem nie było tak bezpiecznie, z dziećmi nie jeździliśmy tą trasą zbyt często, a teraz z trójką moich maluchów mogę spokojnie wybrać się tędy na zakupy, do JuraParku, do kościoła – mówi mieszkanka Krasiejowa, Izabela Sokołowska. – Teraz jest tu o wiele bezpieczniej – zaznacza.

Przypomnijmy: kolejna z tegorocznych inwestycji drogowych, jest właśnie realizowana w Starych Siołkowicach.

M.K.