×
×

Krasiejów: rozbudowa ul. Spórackiej gotowa, jest bezpieczniej!

 krasiejowwice.jpeg krasiejowdroga1.jpeg

To jedna z dwóch dużych inwestycji drogowych realizowanych przez powiat w tym roku. Mowa o odcinku przy ul.Spórackiej. Rozbudowa obejmowała przede wszystkim poszerzenie jezdni i budowę od podstaw ścieżka pieszo rowerowej. Teraz jest tu o wiele bezpieczniej, co przyznają sami mieszkańcy.

- Poszerzenie jezdni i nowa ścieżka pieszo – rowerowa, to jest największa zmiana, ale - rzecz jasna - na tym zakres wykonanych na tym odcinku prac się nie kończy – mówi wicestarosta opolska Leonarda Płoszaj. – Był on znaczenie szerszy i obejmował  również: wykonanie odwodnienia, budowę zjazdów indywidualnych, budowę  kanalizacji deszczowej, kanałów, przykanalików, studni  a także brukowanie skarp. A to i tak jeszcze nie koniec listy robót.

Rozbudowa miała charakter kompleksowy i była - co ważne - kontynuacją inwestycji, którą Zarząd Dróg Powiatowych realizował Krasiejowie wcześniej, na odcinku od drogi wojewódzkiej do skrzyżowania z ul. Pustki .

- Cała inwestycja kosztowała kosztowała ponad 600 tys. zł, na pokrycie połowy kosztów powiat zdobył  dofinansowanie  z Funduszu Dróg Samorządowych - dodaje wicestarosta. - Dokładnie 302 tys. zł. 

- Z powodu braku chodnika, przedtem nie było tak bezpiecznie, z dziećmi nie jeździliśmy tą trasą zbyt często, a teraz z trójką moich maluchów mogę spokojnie wybrać się tędy na zakupy, do JuraParku, do kościoła – mówi mieszkanka Krasiejowa, Izabela Sokołowska. – Teraz jest tu o wiele bezpieczniej – zaznacza.

Przypomnijmy: kolejna z tegorocznych inwestycji drogowych, jest właśnie realizowana w Starych Siołkowicach.

M.K.