WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Radio Opole o rekrutacji do naszych szkół

szkolypowiat.jpeg

"Rekrutacja do szkół średnich w powiecie opolskim. Powstanie o sześć oddziałów więcej niż w ubiegłym roku" - informuje na swojej stronie Radio Opole:- Szacowaliśmy bardzo ostrożnie, bo wiemy jaką mamy konkurencję - tłumaczy Irena Szott, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Opolu. - Powiat opolski nie tylko terytorialnie się skurczył, ale przede wszystkim graniczy z miastem Opole. To już jest dla nas konkurencja niestety nie do przeskoczenia. Tym bardziej, że liczba oddziałów zaplanowanych przez miasto Opole urosła w trakcie symulacji o 53. To jest bez mała dodatkowych 1.600 miejsc dla uczniów.

Największym zainteresowaniem cieszy się Zespół Szkół w Tułowicach. W tej placówce prowadzone jest Techniku Leśne oraz Liceum Ogólnokształcące o profilu wojskowym.

- Widać duże zainteresowanie szkołą o charakterze mundurowym - mówi Szott. - Tułowice są jedną z trzynastu szkół na terenie kraju o takim profilu. Do Tułowic przyjeżdża młodzież z południowo-zachodniej Polski. Bardzo dużo mamy młodzieży z Kotliny Kłodzkiej, z województwa dolnośląskiego, ale też oczywiście z terenu Opolszczyzny. 

M.K.