WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Projekt dla... zawodowców - migawka z Poznania

niemofot.jpeg

W czerwcu siedmioosobowa grupa uczniów z klasy II i III ZSZ z Zespołu Szkół w Niemodlinie, pod opieką Pani Doroty Moździerskiej, uczestniczyła w wyjeździe do Poznania, w ramach realizowanego przez powiat projektu „Kształcenie zawodowe dla rynku pracy-1”
Jest to, rzecz jasna, tylko jeden z elementów większego projektu edukacyjnego dla uczących się zawodu. Mimo, że wakacje w pełni, od uczestnicy postanowili podzielić się z nami minirelacją z czerwcowego pobytu w Poznaniu. "Podczas wizyty w  SkodaAutoLab mieliśmy okazję skorzystać z symulatorów bezpiecznej oraz ekonomicznej jazdy, symulatora zderzeń i dachowania - piszą.  Zapoznaliśmy  się z zasadami bezpiecznej jazdy, zasadami udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Była też możliwość sprawdzenia siły przeciążenia podczas wypadku oraz szybkości reagowania kierowcy.
W czasie spaceru na Rynek Starego Miasta,  wzięliiśmy udział w zabawnym pokazie wyrabiania rogali świętomarcińskich połączonym z nauką gwary poznańskiej i degustacją własnoręcznie wykonanych wypieków. Na koniec wzięliśmy udział Uczestniczyliśmy w  Międzynarodowych Targach Poznańskich i odbywających się w tym czasie  wydarzeniach tematycznych, m. in.  „ITM Polska”, „Modernlog”- rozwiązania logistyczne dla firm, „3D Solutions”- skan i druk 3D, „Focast”, „Subcontracting”, z których mogliśmy czerpać wiedzę o inspirację. 

W wyjeździe do Poznania udział wzięli  uczniowie z  kilku szkół województwa opolskiego.

Na podst. inf. ZS NIEMODLIN