×
×

Gdzie dwóch współpracuje tam trzeci korzysta

opowiecie-20-lat-wspolpracy-osp-karlowice-straz-Marcin-Luszczyk-26-150x150.jpegopowiecie-20-lat-wspolpracy-osp-karlowice-straz-Marcin-Luszczyk-08-150x150.jpegopowiecie-20-lat-wspolpracy-osp-karlowice-straz-Marcin-Luszczyk-09-150x150.jpeg"

Strażacy z Karłowic w miniony weekend celebrowali 20-lecie współpracy z kolegami FWW Rüdersdorf. Podczas spotkania nastąpiło również przekazanie wozu dla strażaków z partnerskiego powiatu dolińskiego na Ukrainie. 

Współpraca z druhami z Niemiec rozpoczęła się w 1999 r."Jednak już wcześniejpomagali lokalnej jednostce. Po powodzi w 1997 r. strażacy spod Berlina przekazali gminie Popielów sporą sumę pieniędzy na odbudowę domostw. Historię współpracy przybliżył gościom prezes honorowy OSP Tadeusz Negrycz-Berezowski" - czytamy na portalu Opowiecie info.  "Od tego trudnego momentu strażacy regularnie odwiedzają się i w razie potrzeby pomagają. Okazją do spotkania było dwudziestolecie przyjaźni. - Uczestniczyło w nim wielu młodych strażaków, urodzonych już po powodzi, co oznacza, że znając początki współpracy wyłącznie ze wspomnień starszych kolegów angażują się w jej kontynuowanie - zauważa Krzysztof Wysdak. 

Więcej informacji i fotorelację zamieścił portal Opowiecie.info.: http://bit.ly/2Fvvzxs

Krzysztof Wysdak odebrał od wójta gminy Popielów Sybilli Stelmach symboliczny dokument przekazujący wóz ze Starych Siołkowic na rzecz strażaków z powiatu Dolina na Ukrainie. - Ochotnicze straże pożarne na Ukrainie dopiero się tworzą, więc każdy sprzęt jest dla nich na wagę złota - mówi Krzysztof Wysdak. Powiat pomoże w dalszym przekazaniu i przy załatwianiu formalności. - Kiedyś strażacy z Niemiec pomagali nam, teraz my pomagamy druhom ze Wschodu - dodaje członek Zarządu Powiatu Opolskiego. 

M.K. Fot. Żródło: Opowiecie.info