WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Nasze inwestycje: trwa rozbudowa drogi w Starych Siołkowicach

siolkowice3.jpeg umowawoj.jpeg umowawoj1.jpeg siolkowice2.jpeg

Zakres prac obejmuje: poszerzenie istniejącej jezdni do szerokości 6 m, budowę chodnika o szerokości 2 m i czterdziestu dwóch zjazdów do posesji, wykonanie nowej nawierzchni, przebudowę dwóch skrzyżowań z drogami gminnymi czy utwardzenie poboczy. Również zatoka autobusowa zostanie przebudowana. To oczywiście  tylko część długiej listy prac w ramach tej inwestycji, która obejmuje również roboty wodno – kanalizacyjne, w tym m.in.: roboty przygotowawcze, roboty ziemne i najważniejsze: budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, jak również wykonanie drenażu i odwodnienia (tzw. liniowego). Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 września.

Przypomnijmy: wartość tej inwestycji to ponad 2,3 mln, na pokrycie połowy kosztów powiat zdobył dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, potwierdzone nie tak dawno podpisaną umową. Oprócz 1,2 mln zł dotacji do rozbudowy drogi w Siołkowicach, powiat zdobył jeszcze jedną -  300 tys. zł na przebudowę drogi w Krasiejowie, o której to inwestycji pisaliśmy wcześniej.

M.K.